Dermatoskopia – zadbaj o swoją skórę na lato!

Szczegóły wydarzenia:

Data wydarzenia

13.06.2024

Godzina

16:00

Miejsce wydarzenia

Centrum Medyczne Mundre Wsparcie

Koszt uczestnictwa

100zł

Zanim lato pochłonie Was na dobre, a Wasze ciała ogrzeją promienie słońca, zapraszamy Was do zadbania o zdrowie swojej skóry, które szczególnie w tym czasie powinniśmy wziąć pod lupę. Dosłownie i w przenośni! Zanim wyjedziecie na wakacje, przyjdźcie do nas na badanie dermatoskopowe!

Co to jest dermatoskopia?

Dermatoskopia to nieinwazyjne badanie skóry pozwalające ocenić znamiona i zmiany skórne. Polega na oglądaniu przez lekarza znamion przy użyciu specjalnego urządzenia. Badanie jest szybkie i bezbolesne. Jest szczególnie przydatne w diagnostyce czerniaka, ale także innych nowotworów skóry. Dzięki dermatoskopii możemy łatwo odróżnić zmiany, które wymagają interwencji chirurgicznej od tych, które mogą pozostać w obserwacji.

Kiedy zgłosić się na badanie dermatoskopowe?

Zgłoś się na badanie dermatoskopowe, jeśli:

  • zaobserwowałaś/zaobserwowałeś, że Twoje znamię zmieniło wielkość, kształt, barwę, zaczęło Cię swędzieć lub boleć;
  • znalazłaś/znalazłeś na swojej skórze znamię o asymetrycznym kształcie, nierównych rozmytych brzegach, mające ciemny kolor lub więcej niż trzy kolory, wystające ponad poziom skóry, okresowo krwawiące;
  • u członka Twojej rodziny zdiagnozowano czerniaka.

Czemu to ważne?

Dzięki temu prostemu badaniu jesteśmy w stanie wykryć złośliwe nowotwory skóry, które stanowią poważne zagrożenia dla naszego zdrowia i życia. Jednocześnie wczesne zdiagnozowanie choroby i wdrożenie terapii daje duże szanse na całkowite wyleczenie.

Dermatoskopia w Mundrym Wsparciu

W czerwcu w naszym Centrum będzie możliwość wykonania badania dermatoskopowego! Wizyta trwa do 15 minut. W jej trakcie lekarz ogląda w dermatoskopia wybrane przez Ciebie do kontroli znamiona lub sam typuje niepokojące zmiany, które warto byłoby zbadać.

Badanie będzie przeprowadzał lek. Filip Prycel, rezydent specjalizacji chirurgii onkologicznej w szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi. To nasz zaufany specjalista, który poza doskonałym przygotowaniem zawodowym ma pełne szacunku, spokoju, ciepła i empatii podejście do pacjenta.

Zapisz się już teraz! Kliknij w nasz system rezerwacyjny, wybierz specjalistę i sprawdź dostępne terminy!

Pozostałe wydarzenia: