Specjaliści

Położne

Zuzanna Bankowiak

Zuzanna Bankowiak

położna

Jestem magistrem położnictwa oraz edukatorem ds. laktacji. Doświadczenie zdobywałam między innymi podczas pracy na oddziale ginekologii operacyjnej, w prywatnej poradni oraz poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Stale aktualizuję swoją wiedzę poprzez udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach, oraz śledząc najnowsze publikacje i badania naukowe. 

Obejmuję holistyczną opieką noworodki, niemowlęta oraz ich rodziców realizując wizyty w domu oraz gabinecie. Moim celem jest wsparcie rodziny w okresie okołoporodowym, a wszystko to w duchu szacunku, empatii i rodzicielstwa bliskości.

Katarzyna Prycel

Katarzyna Prycel

położna

Jestem magistrem położnictwa w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Stale podnoszę swoje kwalifikacje oraz rozwijam umiejętności w trakcie szkoleń i konferencji na terenie całego kraju.

Po dwuletnim doświadczeniu pracy na bloku porodowym rozpoczęłam indywidualną działalność, w ramach której prowadzę holistyczną opiekę okołoporodową. Skupiam się na wspieraniu kobiet i ich rodzin na etapie ciąży, przygotowania do porodu, w trakcie samego porodu, a także w czasie połogu.

Moim głównym celem jest wspieranie kobiet w tym wyjątkowym czasie w sposób zindywidualizowany, odpowiadając na ich potrzeby w atmosferze szacunku, otwartości i akceptacji.

Karolina Romańczak

Karolina Romańczak

położna

Jestem magistrem położnictwa ze specjalizacją w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego, Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym i Instruktorką Hypnobirthing International.

Swoją zawodową przygodę rozpoczęłam 2013 roku na oddziale położniczo-noworodkowym. Moje osobiste doświadczenia, jakim były dwa porody, w tym jeden w domu, znacząco wypłynęło na moją zawodową ścieżkę. Wybrałam indywidualną pracę z pacjentką w środowisku domowym. 

Moim głównym obszarem działalności jest poradnictwo laktacyjne i przygotowanie kobiet do porodu w głębokim relaksie. W pracy z kobietami łączę przekazywanie aktualnej wiedzy z troską o emocjonalny aspekt problemu. Dbam o budowanie poczucia kompetencji moich podopiecznych i wspieram ich świadome decyzje.

Fizjoterapeutki

Kamila Rudecka-Stasiak

Kamila Rudecka-Stasiak

fizjoterapeutka uroginekologiczna

Jestem magistrem fizjoterapii, fizjoterapeutką uroginekologiczną i studentką 4. – ostatniego roku – na Still Academy of Osteopathy. Regularnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i technikami w fizjoterapii uroginekologicznej. 

Pracuję z pacjentkami od 2014 roku. Moje doświadczenie w pracy z kobietami na różnych etapach życia pozwoliło mi zdobyć szeroką wiedzę i umiejętności w obszarze fizjoterapii uroginekologicznej.

W mojej pracy priorytetem jest traktowanie każdej pacjentki w sposób indywidualny i podmiotowy. W trakcie terapii biorę pod uwagę nie tylko problemu z jakim zgłosiła się do mnie pacjentka, ale  przede wszystkim staram się, patrzeć na kobietę holistycznie.

Izabela Stadnik (Świętczak)

Izabela Stadnik (Świętczak)

fizjoterapeutka uroginekologiczna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,  fizjoterapeutą z ponad 10-letnim doświadczeniem oraz położną z 6-letnim stażem pracy w zawodzie.

Ukończyłam szereg kursów, z których wiedzę i umiejętności wykorzystuję w gabinecie m.in: TRE® (jestem w procesie certyfikacji), Fizjoterapia w Ginekologii i położnictwie, Terapia Manualna Rakowskiego, Masaż Tkanek Głębokich, Kinesiology Taping, Terapia Blizny, Masaż Shantala.

Praca i rozwój w tych obszarach pozwala mi na zwrócenie większej uwagi na człowieka, jego ciało, jego rozwój i na to, co temu towarzyszy. W swojej pracy staram się patrzeć na pacjenta całościowo.
Nie ukrywam, że moje osobiste doświadczenia ciąży, porodu i macierzyństwa jeszcze bardziej zbliżyły mnie do problemów kobiet i nieustannie inspirują mnie do rozwoju zawodowego.

Fizjoterapeutka dziecięca

Klaudia Wacha-Kłosek

Klaudia Wacha-Kłosek

fizjoterapeutka dziecięca

Jestem magistrem fizjoterapii i terapeutką ręki, a wkrótce terapeutką integracji sensorycznej. Jestem także instruktorką masażu Shantala, doradczynią Akademii Noszenia Dzieci. Swoje doświadczenie zdobywałam m.in. w ICZMP w Łodzi na oddziale neurologii i epileptologii. Ukończyłam wiele kursów i szkoleń, wciąż poszerzam swój wachlarz możliwości pracy z najmłodszymi.

W swojej pracy staram się przede wszystkim podążać za potrzebami dzieci dostosowując metody pracy do ich indywidualnych potrzeb. Zwracam też dużą uwagę na wpieranie rodziców, bo często to właśnie od nich w głównej mierze zależy sukces terapii i prawidłowy rozwój dzieci.

Psychoterapeutka

Monika Wiatr-Pyter

Monika Wiatr-Pyter

psychoterapeutka

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą. Zawodowe doświadczenie zdobywałam w Szpitalu Psychiatrycznym im. J. Babińskiego w Łodzi, w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej.

Zajmuję się psychoterapia indywidualna, psychoterapia par, psychoterapią rodzinną i pomocą psychologiczna oraz diagnozą. Współpracuje z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 16 roku życia. Do głównego zakresu moich oddziaływań terapeutycznych należy leczenie depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości oraz pomoc w kryzysach życiowych, problemach emocjonalnych i relacjach partnerskich.

Specjalizuję się także w pracy z kobietami w ciąży oraz parami w okresie „okołoporodowym”. Prowadzę liczne warsztaty psychologiczne dotyczące m.in. zmian w relacji po narodzinach dziecka, depresji poporodowej i straty okołoporodowej, treningi asertywności oraz treningi interpersonalne.

Pracuję w nurcie integracyjnym, w którym najbardziej cenię sobie możliwości płynące z różnych podejść psychoterapeutycznych- przede wszystkim z nurtu psychoterapii humanistycznej oraz poznawczo-behawioralnej (terapii schematu). Uważam, że to terapia powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta a nie odwrotnie.

Psycholożka

Aleksandra Romanowska

Aleksandra Romanowska

psycholog

Jestem magistrem psychologii w trakcie szkoły psychoterapii w nurcie Gestalt. Pracuję z kobietami w ciąży, po trudnym porodzie, po doświadczeniu straty okołoporodowej, rodzicami. Jestem absolwentką wielu szkoleń i kursów poświęconych tej tematyce. Ukończyłam również certyfikowany Kurs Terapii Traumy Oparty o Neurobiologię Interpersonalną.

Swoje doświadczenie zdobywałam w wielu miejscach, rozpoczynając od Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie poprzez różnego rodzaju poradnie, instytucje niosące wsparcie, aż do momentu gdy moja praca skupiła się w obszarze psychologii okołoporodowej.

Okres okołoporodowy jest dla mnie szczególnym czasem, który potrzebuje czułości. W swojej pracy chcę dać przyjęcie, akceptację, zrozumienie, wsparcie. Podejście psychoterapeutyczne, w którym się kształcę, pozwala mi spojrzeć na osobę holistycznie, ujmując jej ciało, emocje, myśli i zachowania, kontekst, w którym jest. Moim zadaniem jest towarzyszenie kobiecie przyjmując ją taką jaka jest. Relacja jest moim podstawowym, fundamentalnym narzędziem.Z ciekawostek jestem też choreoterapeutką, co jest pięknym dopełnieniem mojej pracy.

Psycholożka dziecięca

Julia Marciniak

Julia Marciniak

psycholog dziecięcy

Jestem magistrem psychologii, psychologiem dzieci i młodzieży, trenerem umiejętności społecznych, terapeutą ręki oraz terapeutą karmienia dzieci z wybiórczością pokarmową. Prowadzę konsultacje i terapię psychologiczną dzieci i młodzieży, współpracuję z rodzicami, prowadzę grupy wsparcia dla rodziców.

Swoje doświadczenie zdobywałam w przedszkolu prywatnym, miejskim i integracyjnym, fundacji i punkcie terapeutycznym dla dzieci ze spektrum autyzmu, fundacji wspierającej dzieci po traumie oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej. Stale poszerzam swoją wiedzę podczas szkoleń i warsztatów. Specjalizuję się w terapii wybiórczości pokarmowej u dzieci, terapii mutyzmu wybiórczego, rozwijaniu kompetencji emocjonalno-społecznych, poradnictwie i wsparciu dzieci i ich rodziców,  prowadzę konsultacje wychowawcze, pomagam zrozumieć się rodzinom i odnaleźć wspólny język ze swoim dzieckiem.

Uważam, że dziecko i rodzice zasługują na pełen szacunek, empatię i zrozumienie, dlatego staram się tworzyć przestrzeń w atmosferze bliskości, w której każdy może czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Kamila Bańkowska

Kamila Bańkowska

psycholog dziecięcy

Jestem magistrem psychologii, specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju, diagnostą i terapeutą integracji sensorycznej oraz trenerem umiejętności społecznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywam w placówkach terapeutycznych i oświatowych. Mam doświadczenie diagnostyczne i terapeutyczne w pracy m.in. z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi (spektrum autyzmu, ADHD), afazją, trudnościami z regulacją emocji, zaburzeniami integracji sensorycznej i przetwarzania słuchowego, dysleksją i dyspraksją, mutyzmem wybiórczym, zaparciami nawykowymi i moczeniem nocnym, wybiórczością pokarmową, a także z dziećmi w trudnej sytuacji (rozwód rodziców, zmiana szkoły, pojawienie się młodszego rodzeństwa itp.).

W swojej praktyce zawodowej obejmuję wsparciem dzieci (od 1 r.ż.), młodzież oraz ich rodziców. W ramach konsultacji  rodziców prowadzę psychoedukację, udzielam porad wychowawczych oraz instruktaży do pracy w domu. Pomagam uporządkować informacje i podjąć kolejne kroki przy współpracy z innymi terapeutami dziecka.

Lekarka pediatra

Małgorzata Szymańska

Małgorzata Szymańska

lekarz pediatra

Jestem lekarką, specjalistką chorób dzieci z tytułem naukowym doktora nauk medycznych.

Mam ponad 10-letnie doświadczenie w pracy zawodowej zdobywanej w oddziałach szpitalnych, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej.

Regularnie aktualizuję i poszerzam swoją wiedzę. To dla mnie bardzo ważne, aby oferować opiekę zgodną z aktualnymi zaleceniami dotyczącymi leczenia i wspierania zdrowia moich małych pacjentów. Moją prace charakteryzuje holistyczne spojrzenie i pełne empatii podejście do pacjentów i ich rodziców.

Neurologopedka

Oliwia Dzwonnik

Oliwia Dzwonnik

neurologopedka

Jestem magistrem logopedii oraz neurologopedą. Specjalizuję się w diagnozie i terapii noworodków i niemowląt mających trudności z pobieraniem pokarmu. Organizuję i wyposażam w niezbędną wiedzę i umiejętności rodziców, których dziecko przygotowywane jest do korekty wędzidełka podjęzykowego i/lub wargi górnej. Konsultuję wybór smoczków, butelek, gryzaków, omawiam sposoby i możliwości, a także wspieram i radzę w procesie rozszerzania diety. Edukuję rodziców dzieci karmionych sondą oraz wspieram w procesie nauki jedzenia i czerpania przyjemności z doświadczania jedzenia. Pracuję z dziećmi, u których pojawiła się wybiórczość pokarmowa.

W swojej praktyce stosuję metody i środki dobrane do potrzeb dziecka m.in. masaż, taping logopedyczny, elektrostymulację metodą ENMOT, ćwiczenia miofunkcjonalne i wiele innych.

Jestem właścicielką Gabinetów PrzeMowa mieszczących się na terenie województwa Łódzkiego. Zdarza mi się edukować i szkolić grupy słuchaczy na tematy bliskie mojemu sercu, opisane powyżej.

Terapeutka manualna

Joanna Rudecka

Joanna Rudecka

kosmetolog

Jestem kosmetologiem z zapleczem szkoleniowym skupiającym się na pracy manualnej, a od niedawna również studentką fizjoterapii. 

W swojej pracy zajmuję się poprawą samopoczucia, ale też wyglądu moich klientów.
Na co dzień pracuję manualnie za pomocą terapii czaszkowo-krzyżowej regulując pobudliwość układu nerwowego, która wpływa chociażby na problemy ze snem, pogorszoną odporność na stres i osłabienie układu odpornościowego, bóle ciała niewiadomego pochodzenia, ale też choroby autoimmunologiczne. 

Kolejnym aspektem mojej pracy jest poprawa wyglądu, czyli terapia skupiająca się na odblokowaniu tego co zostało zapisane na twarzy, ale też na częściach ciała, które wpływają na nią bezpośrednio i pośrednio. Mam tu na myśli Facemodeling Program, który polega na głębokim rozluźnieniu mięśniowo-powięziowym.

Fotografka porodowa

Małgorzata Rybińska

Małgorzata Rybińska

fotografka

Jestem fotografką. Kiedyś nieśmiało marzyłam, by robić w życiu to co kocham i by dumnie mówić, że jest to moja ulubiona praca. Dziś trzymając w dłoni aparat czuję, że jestem w najbardziej odpowiednim miejscu.

Uwielbiam fotografię reportażową, rodzinną, kobiecą – fotografię pełną autentycznych emocji, w której jestem obserwatorem, bo właśnie wtedy mogę wydobyć to co najpiękniejsze i najprawdziwsze. Uwielbiam pracować z kobietami i poprzez fotografowanie pomagać im odkrywać swój potencjał, piękno i ugruntowywać poczucie własnej wartości.

Od niedawna zajmuję się też fotografią porodową. Do niej zdecydowanie najmocniej i najgoręcej bije moje serce.

Nasza oferta

Zapoznaj się z naszą ofertą!

Mundre
Po porodzie, Wizyty domowe

Wizyty poporodowe

Czas po porodzie to wyjątkowy moment w życiu kobiety ale i całej rodziny. W tej jednej chwili w kobiecym  ciele, psychice zachodzi tyle zmian, a rodzinne życie na chwilę staje na głowie. Połóg powinien być dla kobiety czasem spokojnej regeneracji…

Dowiedz się więcej
Mundre
Ciąża, Po porodzie, Relaks

Zajęcia relaksacyjne dla kobiet

To spotkania w towarzystwie spokojnej muzyki i aromaterapii, które pomogą Ci zatrzymać się w codziennym biegu i odnaleźć spokój. To będzie czas tylko dla Ciebie – czas na uważność, obecność i oddech… Zajęcia są dedykowane kobietom na każdym etapie…

Dowiedz się więcej
Mundre
Ciąża

KTG

Badanie kardiotokograficzne, popularnie nazywane KTG, polega na jednoczesnym monitorowaniu akcji serca dziecka i napięcia macicy. Dzięki analizie zapisu tych parametrów  specjalista jest w stanie ocenić w jakiej kondycji jest obecnie dziecko.  Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. W jego trakcie kobieta…

Dowiedz się więcej
Mundre
Przed ciążą, Ciąża, Po porodzie, Dojrzewanie, Kobieta dojrzała

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Fizjoterapia uroginekologiczna to specjalistyczna dziedzina fizjoterapii skoncentrowana na diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń mięśni dna miednicy, funkcji układu moczowo-płciowego, wydalniczego oraz mięśniowo-powięziowego. Fizjoterapia proginekologiczna traktowana jest jako jeden ze sposobów na nieinwazyjne wspomaganie pacjentek w okresie ciąży, gdy ciało musi zaadaptować…

Dowiedz się więcej
Mundre
Przed ciążą, Ciąża, Po porodzie, Kobieta dojrzała

Konsultacja osteopatyczna

Osteopatia to holistyczne podejście do diagnozy, leczenia i prewencji problemów wszystkich układów w naszym ciele. Osteopatia jest również filozofią, w której to bardzo dużo uwagi poświęca się na odnajdywaniu zdrowia w organizmie i pobudzaniu funkcji autoregulujących. Twórca tego systemu A.T.

Dowiedz się więcej
Mundre
Przed ciążą, Ciąża, Po porodzie, Kobieta dojrzała

Konsultacja z psychologiczna / psychoterapeutyczna

Sięgnij po wsparcie psychologa lub psychoterapeuty, jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w kryzysach życiowych, problemach emocjonalnych i relacjach partnerskich, a także leczeniu depresji, zaburzeń lękowych i zaburzeń osobowości. Nasza Psycholożki i Psychoterapeutki specjalizuje się także w pracy z kobietami w ciąży…

Dowiedz się więcej